Club Competitions 2024 – Mixed

Click here for Men’s Competitions or Ladies Competitions

The draws for this year’s competitions have been made.

Two-Wood Open Championship 2024
Winner 2023: Wendy Beaney
First Round Second Round Semi-Final Final Winner
By 23rd June By 28th July By 25th August 7/8th September  
Tony Baker Tony Baker Ken Homewood    
Elwyn Hughes
Malcolm Baird Ken Homewood
Ken Homewood
Beth Cartledge Beth Cartledge  
Wendy Beaney
  Linda Pillman
 
  Jenny Baird    
 
  Alison Craze
 
  Roy Barton  
 
  Dick Jones
 
Mixed Pairs Championship 2024
2023 Champions: Lorna Kilpatrick & Adam Willson
First Round Second Round Semi-Final Final Winner
By 23rd June By 28th July By 25th August 7/8th September  
Pat Cooke
Charlie Cooke
Pat & Charlie Cooke      
Linda Pillman
Dick Jones
Mary Baker
Tony Baker
Mary & Tony Baker
Debbie Johns
Tony Bettsworth
Gill Ovington
Ken Homewood
Gill Ovington
Ken Homewood
 
Ann Gregg
Iain Gregg
Beth Cartledge
Chris Axton
Beth Cartledge & Chris Axton
Aneta Thompson
Mike Grimshaw
Jill Le Maire
John Le Maire
Jenny Baird
Malcolm Baird
   
Jenny Baird
Malcolm Baird
  Wendy Beaney
Elwyn Hughes
 
  Sheila Fairhead
Ray Fairhead
 
 
  Rosie Burges
Nick Burges
 
Drawn Open Pairs Handicap Competition 2024
2023 Winners: Pat Cooke & George Cameron
  Quarter Final Semi-Final Final Winner
  By 28th July By 25th August 7/8th September  
  Charlie Cooke (5)
Pat Cooke (-1)
     
 
  Alison Craze (9)
Dick Jones (-2)
 
  Rosie Burges (4)
Malcolm Baird (1)
 
 
  Roy Barton (5)
Mike Grimshaw (2)
 
  George Cameron (4)
Adam Willson (-1)
   
 
  Chris Axton (3)
Mary Baker (2)
 
  Stewart Palmer (4)
Ken Homewood (0)
Stuart Palmer & Ken Homewood
 
  Malcolm Fain (6)
Tony Baker (-2)
 
Drawn Open Australian Pairs Competition 2024
2023 Winners: Beth Cartledge & Helen Hill
First Round Second Round Semi-Final Final Winner
By 23rd June By 28th July By 25th August 7/8th September  
Alison Craze (9)
Ken Homewood (0)
Beth Cartledge & George Cameron      
George Cameron (4)
Beth Cartledge (1)
  George Marcall (8)
Wendy Beaney (1)
 
  Roy Barton (5)
Gill Ovington (7)
 
 
  Pat Cooke (-1)
Malcolm Baird (1)
 
  John Hamilton-Martin (7)
Debbie Johns (4)
   
 
  Ros Marcall (7)
Tony Baker (-2)
 
  Stella Rutter (9)
Ann Gregg (4)
 
 
  Iain Gregg (4)
Dick Jones (-2)
 
Mixed Drawn Triples Competition 2024
Winners 2023: Mike Grimshaw, Stewart Palmer & Malcolm Fain
First Round Quarter Final Semi-Final Final Winner
Played on or before
2.30pm 16th June
By 28th July By 25th August 7/8th September  
  Laurie Elliott
Andy Hughes
Tony Baker
Laurie Elliott, Andy Hughes & Tony Baker    
 
  Alison Craze
John Carr
Wendy Beaney
 
  Ros Marcall
Roy Barton
Ken Homewood
 
 
  Stella Rutter
Mike Petit
Sylvia Jones
 
    Sue Petit
Malcolm Fain
Cliff Elliott
 
 
   
 
    George Marcall
George Cameron
Mike Grimshaw
 
   
 
Non-Winner’s Championship 2024
2023 Winner: Elwyn Hughes
First Round Second Round Semi-Final Final Winner
By 26th July By 11th August By 30th August 7/8th September  
IAN HARRIS        
GEOFF HILL
IAN BUXTON  
STELLA RUTTER
BARRY BOWDITCH    
EMMA WELLS
GLORIA HARDING  
GILL OVINGTON
CHARLIE COOKE      
NINA PETERS
GRETA BOWDITCH  
JOHN LE MAIRE
  JILL LE MAIRE  
 
  THAIS HARRIS
 

Comments are closed.